Klub seniora „WAWRZYNIEC” przez cały rok

Historyczny budynek w Wielowsi, który był domem rodzinnym ks. dra Antoniego Kanteckiego, od ponad dwóch lat jest miejscem spotkań Klubu Seniora Wawrzyniec. Dzięki życzliwości ks. Piotra Kuświka ,obszerne sale parafialne każdej niedzieli goszczą około czterdziestoosobową grupę mieszkańców. Mądrość i doświadczenie życiowe Seniorów są źródłem ich radości i jedności w działaniu. Spotkania mają charakter towarzyski, ale ich celem jest poznawanie rodzimej historii: postaci, którzy ją tworzyli, legend związanych z naszą wioską, pielęgnowanie miejscowych tradycji. W związku z tym, w miesiącu marcu 2014r. w setną rocznicą śmierci ks. dra Antoniego Kanteckiego broniącego Kościół i Wielkopolskę w IX wieku przed germanizacją,

Seniorzy zapoznali się z życiem i jego publicystyczną działalnością. Wiele spotkań Klubu Seniora, to zabawa taneczna oraz śpiewanie piosenek biesiadnych i patriotycznych tak bliskich starszemu pokoleniu. Wiosenno-letni czas sprzyja wycieczkom rowerowym i biesiadowaniu przy ognisku. W minionych latach 2014 i 2015 kilkuosobowa grupa udała się do Wilna, Oświęcimia, Częstochowy i Dusznik Zdroju korzystając z użyczonego EKOklubowi samochodu przez Volkswagen Poznań. Niezapomnianym przeżyciem był dwudniowy wyjazd 25 osobowej grupy do Warszawy i Niepokalanowa.
W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym EKOklub, Seniorki współorganizowały zabawę charytatywną Walentynki w 2014roku i  w dwóch kolejnych latach Andrzejki. Chętni Seniorzy, korzystając z zaproszenia EKOklubu, w liczbie ponad dziesięciu było uczestnikami wieczorku andrzejkowego zorganizowanego dla wszystkich chętnych mieszkańców Wielowsi i okolic.
W roku obecnym, Klub Seniora Wawrzyniec otrzymał 60 procentową dotację do projektu ”By rok wart był wspomnienia”. W ramach realizacji zadania publicznego dotowanego przez Samorząd Gminy Sieroszewice, miedzy innymi, odbył się w dniach 20-21 czerwca br. wspomniany wczesniej wyjazd turystyczno- kulturalny do Warszawy i Niepokalanowa. Autorką projektu była sekretarz Stowarzyszenia EKOklub, obecny prezes Halina Kaźmierczak.
Opracowala: Elżbieta Vogel

Zostaw Komentarz