MIKOŁAJKOWY FINAŁ IV EDYCJI „ZIEMI NA RATUNEK” W ZAMOŚCIU

W prawie  świątecznej atmosferze, bo  w mikołajkowe przedpołudnie,  dnia 06 grudnia 2022roku spotkali się na finale dziesięciomiesięcznych konkursowych zmagań jego  uczestnicy, a także osoby, którym leży na sercu proekologiczna edukacja i chęć współdziałania w zahamowaniu  niekorzystnych  zmian klimatycznych na  Ziemi.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością  m. in. Jarosław Urbaniak – Poseł RP , Anatol Piaskowski- Wójt gminy Sieroszewice, Bartosz Kubica-  Zastępca Wójta,  Tadeusz  Zatylny – Radny gminy Sieroszewice, Barbara Stasiak- dyr. GZEA SiP, Rada Rodziców SP w Zamościu z panią Mariolą Panek, dyrektorzy SP: w Masanowie- Renata Suchorzewska, w  Sieroszewicach – Donata Nentwich, a także szkolni  koordynatorzy : Ilona Mielcarek, Katarzyna- Jarych Bartczak. Nie zabrakło  nauczycieli,  uczniów oraz przedszkolaków SP w  Zamościu.

Promotor Ekologii  Gminy Sieroszewice 2020-2023, Szkoła Podstawowa w Zamościu, witała w swoich gościnnych progach. Słowa pełne sympatii i zaangażowania dla sprawy ochrony Ziemi padły z ust   Janiny  Siudzińskiej- dyrektor szkoły.

Po występach uczniów , relacji z Akademii Bociana 2022 przygotowanych i poprowadzonych przez koordynator Reginę Zalejską , przyszedł czas na wręczanie podziękowań , dyplomów oraz nagród rzeczowych .

Protokoły odczytały członkinie Stowarzyszenia EKOklub panie: Jolanta Podlas oraz Iwona Nowak- Nawrocka.( w załączeniu pełny protokół z rozstrzygnięcia IV edycji „Ziemi na ratunek”)

protokoł Z-n_R- 2022

Pierwsze podziękowania  i drobne upominki od prezes EKOklubu – Haliny Kaźmierczak  za współpracę w kwietniowej akcji recyklingowej „Uczczenie dnia Ziemi czynem” zostały przekazane panom: Anatolowi Piaskowskiemu –  Wójtowi, Marcinowi  Dachowskiemu – Kierownikowi Zakładu Komunalnego w Gminie Sieroszewice,  oraz Stanisławowi Karolakowi- Sołtysowi Wielowsi. Oddzielne podziękowanie i drobny upominek  za całokształt współpracy  otrzymał od EKOklubu  Jerzy Kucharski –  Inspektor Ochrony Środowiska w gminie Sieroszewice.

 

Nim ogłoszono wyniki wybrzmiały znaczące słowa z ust prezes Haliny Kaźmierczak. Było to uznanie za włożony trud i serce w tegoroczne działania dla Ziemi na terenie gminy Sieroszewice, które były udziałem  ośmiu  instytucjonalnych uczestników Konkursu, a także indywidualnych mieszkańców.

Protokoły odczytały członkinie Stowarzyszenia EKOklub panie: Jolanta Podlas oraz Iwona Nowak- Nawrocka.( w załączeniu pełny protokół z rozstrzygnięcia IV edycji „Ziemi na ratunek”)

Dyplomy, nagrody rzeczowe dla szkół i placówek wręczyli wspólnie Halina Kaźmierczak- Prezes EKOklubu, oraz Anatol Piaskowski – Wójt

Laureatką  IV edycji  „Ziemi na ratunek” okazała się SP w Zamościu. Uroczystego otwarcia charytatywnej zbiórki plastikowych nakrętek dokonali  przedstawiciele  fundatorów  metalowego serca,   oraz kilku gości wraz z dyrektor i uczennicą- przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego- Agatą Przybyłek.  Wartość nagrody to 1700,00 zł.

Nagrody konkursowe ufundowały: Stowarzyszenie EKOklub,  Samorząd Gminy Sieroszewice, oraz Starostwo Powiatu Ostrowskiego.

 

Dziękując za nagrodę   pani Dyrektor  Janina Siudzińska zapewniała o współpracy SP w Zamościu i całej miejscowości w selektywnej zbiórce nakrętek na rzecz potrzebującej dziewczynki, a serce na plastikowe nakrętki było planowane i bardzo potrzebne w Zamościu.

Głos zabrał także Poseł Jarosław Urbaniak. Gratulował Gminie Sieroszewice wysokiego poziomu zaangażowania w edukację proekologiczną. W swoim krótkim wystąpieniu mówił o tym, że każdy człowiek ponosi  odpowiedzialność za to co go otacza, nie powinien rezygnować z reagowania na złe zachowania środowiskowe. Odniósł się do słów Haliny Kaźmierczak,… ten mały fragment wokół siebie możemy zmienić, jeśli tylko będziemy o to się starać, jeśli nie będziemy obojętni, jeśli będziemy tego chcieć!

 

Wójt Anatol Piaskowski dziękował Stowarzyszeniu  EKOklub za zaangażowanie i zapewniał o dalszym wsparciu dla tej działalności. Wręczył  upominek, jak na mikołajki przystało, życząc wszystkiego dobrego.

Spotkanie ludzi „ przyjaznych Ziemi” zakończono przy świątecznie udekorowanym stole. Urozmaicone przekąski przygotowane rękami i staraniem Rady Rodziców SP w Zamościu smakowały niezmiernie. Dziękujemy!

 

Relacja- Halina Kaźmierczak