List do członka Zarzadu Województwa Wielkopolskiego- Pana Krzysztofa Grabowskiego

LIST PONIŻSZEJ TREŚCI PRZEKAZANO OSOBIŚCIE W SIEDZIBIE ORGANIZACJI PODCZAS UROCZYSTEGO OTWARCIA ROKU SZKOLNEGO 2013/14

 

Członek Zarządu

Województwa Wielkopolskiego

w Poznaniu

Dotyczy : podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruchu na obu chodnikach przy ulicy Grabowskiej w Wielowsi, gmina Sieroszewice, powiat Ostrów Wlkp.

Szanowny Panie w swoim wystąpieniu w dniu 6.01.2013r w Sieroszewicach na spotkaniu samorządowców powiedział Pan m.in.

„…Cieszę się, że wspólnie udaje się realizować szereg zadań. To jest istotne, że w tych działaniach podejmowanych przez samorządy powiatowe, miejskie i gminne również spory udział ma Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Czynimy to wszystko po to, byśmy mogli cieszyć się ze wspólnie zrealizowanych zadań i inwestycji, ale przede wszystkim po to, by mieszkańcy czuli się w swoich małych ojczyznach bardzo dobrze…”

Szanowny Panie, po raz kolejny szukamy rozwiązania dla ważnego problemu jakim jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży naszej okolicy. Dwukrotnie występowaliśmy do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i jedynym zrealizowanym przez cały rok postulatem jest poziomy znak na jezdni wymalowany w ostatnim czasie. Naszym zdaniem niewiele on wnosi , bo usytuowano go na 10m przed przejściem przy szkole i jest mało skuteczny. Nie otrzymaliśmy jak dotąd odpowiedzi z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego – w związku z prośbą o zamontowanie na tym odcinku fotoradarów z obu stron szkoły.

Pragniemy podkreślić że najlepszym, naszym zdaniem, rozwiązaniem dla poprawy bezpieczeństwa na chodnikach będą barierki – sztywne ( a nie łańcuchy) usytuowane od każdej strony pasa drogi wojewódzkiej. Takie rozwiązania są często stosowane. Barierki za chodnikiem od strony rowu nie przeszkadzają ani nie pomagają.
Czekamy na pomoc z Pańskiej strony, jako osoby reprezentującej władzę samorządową w naszym województwie i osobę, która przywołuje w swoich wystąpieniach troskę o dobre i bardzo dobre samopoczucie mieszkańców swojego terenu. Poczucie bezpieczeństwa , to oczywiście warunek podstawowy dla spełnienia takiego postulatu.
Liczymy, że przedstawione argumenty zawarte w załączonych do tego listu dokumentach oraz dowody poparcia ( ponad 378 podpisów zebranych wśród mieszkańców Wielowsi, Masanowa, Namysłaków, a także wśród pracowników miejscowych placówek oświatowych ) zostaną dokładnie rozważone i wzięte pod uwagę przy Pańskich działaniach w naszej wspólnej przecież sprawie.

Poparcie wyraził także Wójt Gminy Sieroszewice – Czesław Berkowski

Z wyrazami uszanowania : Prezes SEK EKOklub ANATOL PIASKOWSKI

 

Zostaw Komentarz