ZWYCZAJNY, ALE NIEZWYKŁY RAJD ROWEROWY w poszukiwaniu bocianich siedlisk w południowym fragmencie gminy Sieroszewice

Zaopatrzeni w sprawne rowery, notesy, plecaki i zapasy prowiantu uczestnicy Akademii Bociana wyruszyli na rowerowy szlak w poszukiwaniu BOCIANÓW, ich siedlisk, żerowisk i ogólnie rzecz biorąc śladów chronionego gatunku Ciconia Ciconia w okolicy Biernacic, Zamościa, Kani, Raduchowa. Trasa wiodła przez most w Raduchowie  na Prośnie,  do Przystajni i następnie do pobliskich Brzezin. Po lekkim posiłku rajd pojechał przez Ostrów Kaliski, Giżyce do Grabowa nad Prosną, by po kolacji dotrzeć do miejsca noclegu, czyli do szkoły.

Zadaniem obserwatorów było „tropienie” bocianów i innych osobliwości przyrodniczych odwiedzanego terenu. Zbierano ciekawe informacje od sąsiadów bocianich gniazd, notowano skrupulatnie w kartach przeglądu dane o spotkanym gnieździe. Uczestnicy wykonali sporo interesujących zdjęć, nie tylko były to zdjęcia bocianów.

Wyniki inwentaryzacji wspomnianego fragmentu gminy Sieroszewice zostały opracowane przez członków Akademii. Zostaną zaprezentowane przed zgromadzoną publicznością  podczas uroczystego  finału projektu  w SP w Zamościu, w grudniu 2022.

 

Pokazujemy je w poniższej galerii