„Inwestujemy w naszą planetę”- przewodnim hasłem SP w Zamościu

Dzień Ziemi corocznie odbywa się pod innym tematem przewodnim. W tym roku hasłem jest „Inwestujemy w naszą planetę”. Z tej okazji klasa II i III przedstawiła nam inscenizację pt. „Jak dbać o środowisko”. Uczniowie klasy VIII, VII i V przybliżyli młodszym koleżankom i kolegom co można robić podczas Dnia Ziemi i nie tylko. Przypomnieli o znaczeniu drzew dla gospodarki człowieka oraz zwierząt.

Jest już tradycją, że 22 kwietnia sadzimy drzewa i kwiaty wokół szkoły.  Po krótkim apelu  wszyscy udali się do wyznaczonych miejsc, gdzie  z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Każda klasa miała przydzielone drzewko do posadzenia.  Kopanie dołków w trawie nie było wcale takie proste. Nawet  dziewczynki nie dawały za wygraną i dorównywały sile chłopców. Najmłodsi również świetnie sobie radzili. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy uczestniczyć w takiej akcji. Będziemy pielęgnować i obserwować swoje posadzone rośliny.

W  Międzynarodowym Dniu Ziemi został również w naszej szkole zorganizowany plac zbiórki elektrośmieci. Celem akcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. Do akcji  przyłączyli się mieszkańcy  wsi Biernacice, Kania, Raduchów i Zamość. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak duże zaangażowanie.

Organizatorki : Regina Zalejska, Beata Grygowska