Święto Drzewa 2021 w Szkole Podstawowej w Masanowie

W pierwszej dekadzie października br. Szkoła Podstawowa w Masanowie brała udział w obchodach „Święta Drzewa”, którego celem była edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi.

W każdej klasie zajęcia rozpoczęły się od przeczytania broszury nt. „Po co ludziom drzewa?”. Następnie uczniowie klas 0-V przygotowywali prace plastyczne dotyczące drzew. Powstały piękne plakaty i rysunki wykonane różnymi technikami. Dodatkowo uczniowie klasy III stworzyli wspaniałe EKOtorby. Kolejnym zadaniem dla każdej klasy było zatytułowanie oraz ozdobienie drewnianych tabliczek, które zostały zawieszone na drzewach w najbliższej okolicy szkoły. Na zakończenie odbył się apel, na którym przedstawiono wszystkie prace plastyczne oraz omówiono funkcje drzew, a jest ich naprawdę mnóstwo!

Choć „Święto Drzewa” obchodzimy 10 października to w naszej szkole przez cały tydzień celebrowaliśmy to święto na różnych zajęciach.

Na lekcjach muzyki uczniowie śpiewali piosenki o drzewach, owocach i o jesieni.

Na lekcjach matematyki, w zadaniach tekstowych umieszczone zostały teksty przyrodnicze, uczniowie obliczali ilość tlenu produkowanego przez drzewa.

Na lekcjach geografii poruszane zostały tematy lesistości w Polsce i w Europie. Omówiono zalety sadzenia drzew.

Na lekcji przyrody w klasie IV uczniowie rozpoznawali gatunki drzew, omawiali ich znaczenie dla ludzi i zwierząt, przyporządkowywali owoce do drzew.

Na lekcjach informatyki uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie programu PowerPoint oraz Paint wykonując zadania o tematyce przyrodniczej.

 

Pierwszo i drugoklasiści aktywizowali się w zajęciach  z edukacji plastycznej. Miło spędzając czas i poznając różne techniki plastyczne rozmawiali z nauczycielką, panią  Anną Krupą na temat roli i znaczenia drzew na naszej planecie. Utrwalili też wiedzę dotyczącą rodzajów i nazw drzew. Tym razem uczniowie pracowali z folią bąbelkową i podobnie jak jesień maluje świat różnymi kolorami, tak dzieci stemplowały jesienne drzewa.

Relację nadesłały: Karolina Jarych i Danuta Walczak

 

Od redakcji!

Podziwiamy pracę zespołową, bo by pomóc Ziemi, by chronić drzewa, lasy potrzeba nas WIELU :), a co najważniejsze to budzi się nadzieja, że  razem, wspólnie DAMY RADĘ !!!