Kolejna odsłona SPRZĄTANIA ŚWIATA- tym razem w Masanowie

Sprzątanie Świata 2021 – klasy I-III

17 września 2021 roku uczniowie klasy I, II i  III wzięli udział w 28. akcji Sprzątanie Świata – Polska. Hasło tegorocznej akcji to: „Myślę, więc nie śmiecę”. Chodzi o to, aby nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci posprzątali teren wokół szkoły.

 

Sprzątanie Świata – klasy IV-VIII

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja „Sprzątanie świata” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Uczniowie tego dnia wysprzątali teren wokół szkoły oraz chodniki i tereny zielone w najbliższym sąsiedztwie naszej placówki.

Mając na uwadze tegoroczne hasło, szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy!

Nadesłane przez: Danuta Walczak