Wydaliśmy grę planszową ” Poznajemy miejscowości gminy Sieroszewice”

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 2021 ujrzała światło dzienne gra planszowa. Wydało ją  we wrześniu br.  Stowarzyszenie EKOklub z Wielowsi.

Gra planszowa  POZNAJEMY MIEJSCOWOŚCI GMINY SIEROSZEWICE   promuje  walory kulturalne i przyrodnicze „małej Ojczyzny”.  Jest to  gra autorstwa Olgi Borowczyk ze SP w Rososzycy- laureatki konkursu „Gmina Sieroszewice dawniej i dziś”  z 2019r. organizowanego cyklicznie przez SP w Masanowie.

Już w październiku 2021r. gra  trafiła  do szkół podstawowych,  bibliotek, świetlic środowiskowych,  jako pomoc w nauczaniu rodzimej historii, kultury i sztuki. Promocja wydawnicza  miała miejsce podczas gminnych obchodów DEN, 15 października 2021r w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach.

Dziękujemy za współpracę  Samorządowi Gminy Sieroszewice oraz SP w Masanowie, szczególnie  wójtowi Anatolowi Piaskowskiemu, dyrektor  SP w Masanowie Renacie Suchorzewskiej i Danucie Walczak współrealizatorce wydania gry.

Drugim edukacyjnym  upominkiem  przygotowanym przez Stowarzyszenie EKOklub dla szkolnych bibliotek była książka, monografia o drodze do wolności Bohatera rodem z Wielowsi ks. Dr Antoniego Kanteckiego. Została ona wydana przez EKOklub w 2020r. we współpracy ze Starostwem Powiatu Ostrowskiego. Książka jest także dostępna w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz jej filiach na terenie gminy Sieroszewice.

Wszystkim Nauczycielom i polskiej edukacji życzymy Wszystkiego dobrego !

Relacja- H. Kaźmierczak

Zdjęcia: M. Szlachta