Z RECYKLINGIEM ZA PAN BRAT! – Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021 uczczony czynem

W kwietniowej akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie EKOklub wzięło udział 86 indywidualnych gospodarstw z terenu Gminy Sieroszewice. Wolontariusze dotarli do wielu miejscowości odbierając zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie z przeznaczeniem na recykling. Czyn dla Ziemi wsparło także osiem instytucji. Były to Szkoły Podstawowe:  w Ołoboku, Masanowie, Zamościu, Sieroszewicach oraz  Publiczne Przedszkole w Wielowsi, Dom Pomocy Społecznej w Psarach, Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach,  no i oczywiście Organizator wydarzenia czyli Stowarzyszenie EKOklub.

Akcja okazała się być bardzo potrzebna. Świadczy o tym wynik. Końcowy raport  Firmy Remondis, Operatora  z Łodzi, mówi o
510 kg zużytych baterii oraz  9 650 kg zużytego sprzętu oddanych do recyklingu.

Zgodnie z  wcześniejszym komunikatem,  w dniu 19 kwietnia 2021 roku, podczas zebrania Rady Stowarzyszenia z Wolontariuszami obsługującymi  gminną akcję w terenie,  została komisyjnie wylosowana nagroda. Spośród 86 losów, pan Stanisław Karolak, wolontariusz i jednocześnie Sołtys Wielowsi  wylosował mieszkańca gminy Sieroszewice zamieszkałego przy ulicy Zamkowej 12 w Ołoboku. GRATULUJEMY  nagrody!

Zaproszenie na sześciodniowy pobyt w Jastrzębiej Górze  w dniach 02-08 sierpnia br. zostało już przekazane szczęśliwym Przyjaciołom Zielonej Ziemi.

Udział w akcji na rzecz recyklingu, to dowód odpowiedzialności i obywatelskiej świadomości. Gratulujemy  wszystkim aktywnym, bo jedno jest pewne – przyszłość Ziemi zależy od postaw ludzi, ich właściwego  gospodarowania, konsumowania i  korzystania z Jej zasobów.

Matkę  każdy ma tylko jedną i  Matkę Ziemię także mamy TYLKO JEDNĄ !!!

Życząc dobrego samopoczucia, wielu wspaniałych przeżyć na łonie Natury raz jeszcze dziękujemy za współpracę.

W imieniu Stowarzyszenia EKOklub

Halina Kaźmierczak-  prezes

 

Ps.  Możemy zrobić więcej ?! Oczywiście  WSZYSTKO W NASZYCH REKACH!:)

oto mała propozycja  https://yope.me/wspieramy-pszczoly

 

 

 

Działane wspierane przez Samorząd Gminy Sieroszewice w ramach umowy dotacji do zadnia publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie EKOklub w 2021 r. pn.  „Ziemi na ratunek- III edycja”