WYJAZD NA GALĘ do Warszawy

18118505_1873897616161493_5672378023081555397_n

*źródło zdjęcia 

 

Zwycięski Zespół z Wielowsi przeżył w Warszawie  Wielki Finał akcji edukacyjno – ekologicznej „Zbieraj z klasą”, który odbył się w dn. 25 kwietnia br. (wtorek) na Stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie.

Nasz zespół znalazła się wśród laureatów konkursu i miał okazję do osobistego odebrania vouchera z nagrodą za zajęcie I miejsca.

W programie wydarzenia był  koncert z udziałem ambasadorów / artystów: Mariusza Totoszko, Justyny Tomańskiej, Konrada „Kony” Czarkowskiego oraz gościa specjalnego, idolki dzieci i młodzieży – Honoraty Skarbek „Honey”. Prowadziła go znana aktorka Katarzyna Cichopek.

Następnie odbyło się wręczenie nagród zwycięskim szkołom/ zespołom. Nagrodę wręczył nam osobiście Dyrektor Generalny ERP Polska pan Mikołaj Józefowicz wraz ze sponsorem nagrody z firmy VacansOleil Dyrektor Agatą Pogroszewską.

W programie wydarzenia był ciepły posiłek dla wszystkich uczestników wyjazdu, także dla dorosłych w Sports Bar & Restaurant.

Fantastycznym przeżyciem dla Ekipy była wycieczka po Stadionie Legii z przewodnikiem i misiem Kazkiem (strefa ustawiania, szatnia piłkarska, sala transmisji dziennikarzy, ławki rezerwowych) oraz wizyta w Muzeum Legii.

Dzieci zebrały także autografy i robiły zdjęcia z eko robotem „Paluszkiem” – maskotką projektu, artystami i innymi muppetami, biorącymi udział w show (m.in. księżniczka Elsa, bałwanek Olaf, Król Julian).

Dopełnieniem tego dnia było odwiedzenie Łazienek Królewskich. Pogoda dopisała, były więc lody dla wszystkich.

Uczestnicy z dobrymi humorami i mocnymi wrażeniami wrócili do Wielowsi. Teraz z niecierpliwością czekają na „skonsumowanie nagrody”, czyli tygodniowy pobyt na Słowenii. Wyjazd już w maju.

W załączeniu wystąpienie koordynatora Projektu „Zbieraj z klasą” pani Haliny Kaźmierczak wygłoszone ze sceny podczas finałowej gali , po odebraniu głównej nagrody.

Szanowni Państwo!

Pragnę powiedzieć kilka słów . Jestem bardzo szczęśliwa, będąc opiekunem zwycięskiego zespołu. Od września 2016roku realizowaliśmy Program edukacyjno- ekologiczny „Zbieraj z klasą” zorganizowany przez Europejską Platformę Recyklingu SA

Pragnę dziękować małym ekoZUCHOM i dużym ekoDRUHNOM I ekoDRUCHOM za wspaniałą współpracę. Dziękuję dzieciom ze SP w Wielowsi, dziękuję ich Rodzicom, a także dziękuję członkom Stowarzyszenia Ekologiczno – Kulturalnego „EKOklub”. I chcę to podkreślić raz jeszcze – Współpraca bardzo się opłaca, szczególnie, że łączy nas bardzo ważny cel jakim jest ochrona naturalnego środowiska w naszym najbliższym otoczeniu, pobliskich lasach, rzece Prośnie ,czy na łące ! Jako Stowarzyszenie organizujemy we współpracy ze szkołą już piąty raz turniej ekologiczny z nagrodami. Jak dotąd prawie 150 laureatów, uczniów z Gminy Sieroszewice przebywało rokrocznie na Zielonych Szkołach w różnych pięknych miejscach Polski. W tym roku po raz pierwszy ekologiczne działania zwieńczone zostają zagranicznym wyjazdem – WYJAZDEM DO SŁOWENII.

Jako wychowawca, prezes Stowarzyszenia EKOklub , a jednocześnie koordynator działań Projektu 2016 dziękuję w imieniu całego Zespołu z Wielowsi Organizatorowi konkursu i wszystkim osobom , które go współrealizują.

To także dzięki Państwu i Programowi środowisko w różnych miejscach w  Polsce będzie zdrowsze i piękniejsze a jednocześnie nagrodzone Zespoły przeżyją fantastyczne, prawie wakacyjne przygody.

Przekazujemy na ręce Dyrektora Generalnego ERP Polska SA Pana Mikołaja Józefowicza skromne podziękowanie od nas z życzeniami dalszych równie wspaniałych działań w kierunku edukacji ekologicznej. Jak wszyscy wiemy , to w niej kryje się nasza przyszłość, przyszłość i dobre zdrowie naszych dzieci i wnuków.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

Halina Kaźmierczak