1 miejsce w Polsce – lepiej nie można było

IMG_20170223_104753

LEPIEJ NIE MOŻNA BYŁO

CZYLI 1 MIEJSCE W POLSCE

dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi

Ogólnopolska, turniejowa akcja propagująca recykling pod nazwą „Zbieraj z klasą” przeprowadzona w szkole i środowisku przy współpracy Stowarzyszenia EKOklub została zwieńczona sukcesem. Spośród prawie 200 zespołów z całego kraju to właśnie grupa dzieci z Wielowsi zdobyła najwyższe podium, wykazując przy tym znaczącą przewagę nad pozostałymi zespołami.

Jak podaje organizator ogólnopolskiego konkursu ” W projekcie Zbieraj z klasą uczestniczy ponad 1000 placówek oświatowych. W części konkursowej projektu wzięły udział 194 placówki oświatowe, które zebrały łącznie 26 ton zużytych baterii i 62 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jeśli chodzi o baterie to średnia na szkołę wyniosła 135 kg. Średnia zebranego zużytego sprzętu w przeliczeniu na szkołę to 321 kg. To nasz wspólny sukces!

Dla porównania zespół z Wielowsi zebrał dwa i pół razy więcej zużytych baterii, bo 334kg i ponad piętnaście razy więcej elektrośmieci, bo 4630 kg.

Warto było się starać. Wyjątkowe osiągnięcie otrzymuje równie wyjątkową nagrodę. Laureaci wraz z nauczycielami ( razem 20 osób) w dniach 15 – 19 maja 2017 roku przebywać będą na wycieczce w Słowenii na terenie kompleksu wypoczynkowego Vacansoleil.

Obecnie trwają przygotowania do wyjazdu na Wielki Finał.

Wielki Finał „Zbieraj z klasą” odbędzie się 25 kwietnia 2017r. na stadionie Legii w Warszawie. W uroczystej gali z wieloma atrakcjami uczestniczyć będą uczniowie laureaci, szczególnie zaangażowani we współpracę Rodzice oraz członkowie Stowarzyszenia EKOklub, którzy wsparli całą akcję.

Warto zauważyć, że to już piąta, bardzo udana akcja recyklingowa realizowana z inicjatywy Stowarzyszenia EKOklub, we współpracy z Zespołem Szkół w Wielowsi i środowiskiem lokalnym. Naszym głównym celem była ochrona środowiska naturalnego poprzez zebranie niebezpiecznych odpadów. Duże zaangażowanie zostało docenione, dzięki czemu jednocześnie skorzystają także dzieci, młodzież a także szkoła.

Relację przygotowała:

koordynatorka Projektu – Halina Kaźmierczak, nauczyciel ZS w Wielowsi, jednocześnie prezes Stowarzyszenia EKOklub

Kolejna, miejmy nadzieję równie owocna akcja już w przyszłym roku.

Organizatorem projektu jest ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Zasady projektu są bardzo proste. Udział w nim jest bezpłatny.