AKCJA EKOklubu- „ŚWIETOWANIE PRZEZ SPRZĄTANIE”

12

Z okazji Święta Drzewa, które przypada na 10 października członkowie Stowarzyszenia EKOklub z Wielowsi wraz z rodzinami i sąsiadami przeprowadzili społeczną akcję sprzątania lasu.

Bogaty ekologicznie i najpiękniejszy, ze względu m.in. na ukształtowanie terenu, kompleks lasu mieszanego wokół Wielowsi  zwany lokalnie „Małgorzatką”,  został w sobotę 15 października 2016r. oczyszczony z około 2000 litrów  porzuconych śmieci!

Wolontariusze natknęli się na trzy dzikie wysypiska pełne szklanych opakowań, sprzętu AGD, armatury sanitarnej oraz starych opon. Oczyszczenia bardzo potrzebowała  przestrzeń lasu, wzdłuż biegnącej przez ten kompleks drogi.

Wszyscy uczestnicy działań , od najmłodszego Adasia ( 5lat) do najstarszego Bogusława( 56 lat), zasługują na uznanie i podziękowanie za wkład w ochronę naturalnego piękna jakim jest las. Pamiątką społecznego czynu są dodatkowo przygotowane przez Organizację EKOklub banery, które wkopano na obrzeżach „Małgorzatki”. Zachęcają one do poszanowania lasu , naszego wspólnego dobra!

Działania Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego EKOklub znalazły lokalnych sprzymierzeńców. Były to: Firma „Mohikan”( http://www.kajakimohikan.pl/) , która ugościła wolontariuszy na przystani kajakowej, oraz Lasy Państwowe, które zaoferowały pomoc w odbiorze zebranych śmieci i dostarczeniu ich na legalne wysypisko.

Przeprowadzona akcja była elementem projektu „Bliżej Natury” realizowanego w 2016r. przez Stowarzyszenie  EKOklub we współpracy z Samorządem Gminy Sieroszewice.

 

Relacjonowała: Halina Kaźmierczak – prezes EKOklubu,

Zdjęcia: Bogusław Kaźmierczak