Nagrody w konkursie o „PUCHAR RECYKLINGU”

wpis w: BLOG | 0

DSCF3100

Nagrody w konkursie o „PUCHAR RECYKLINGU” dla Stowarzyszenia EKOklub z Wielowsi.

Podczas uroczystej gali kongresu Envicon Environment w dostojnych wnętrzach Opery Poznańskiej przyznano Puchary Recyklingu. Tego wieczoru dnia 16 października 2017r., w podniosłej atmosferze, nagrody wręczono m.in. za skuteczną gospodarkę odpadami, oraz efektywną edukację ekologiczną.

Konkurs o Puchar Recyklingu, najdłużej  obecna na rynku inicjatywa, organizowana przez czasopismo „Przegląd Komunalny”, jest przedsięwzięciem, które nagradza podmioty realizujące najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną na terenie całego kraju.

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne EKOklub z Wielowsi znalazło się w ścisłym gronie laureatów,( co warte zauważenia, wraz ze Szkołą Podstawową w Rososzycy , oraz Szkołą Podstawową z Parczewa). Nagrodę finansową wraz z pamiątkowym dyplomem i statuetką  odbierała prezes EKOklubu, pani Halina Kaźmierczak. Była to nagroda  w  kategorii edukacja ekologiczna ” AKTYWNI W WIELKOPOLSCE”, a wręczała ją  pani Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz  pani Magdalena Dudka, prezes firmy Abrys,  która jest głównym organizatorem Konkursu. Wieczór uświetnił występ znanego  zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz.

Wydarzenie  miało swój dalszy ciąg następnego dnia  na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy z Polski i z zagranicy prezentowali najnowsze osiągnięcia z zakresu recyklingu, gospodarki odpadami, urządzenia do  utrzymywania czystości w miejscach publicznych  i w domach, a także bardzo ciekawe instalacje o charakterze edukacyjnym. Trwała debata, odbywały się ciekawe dyskusje z zakresu ochrony naturalnego środowiska między specjalistami, naukowcami i przedsiębiorcami. W takim otoczeniu odbył się  finał Konkursu o Puchar Recyklingu. Ponownie wręczano statuetki, wyróżnienia, nagrody specjalne, finansowe i rzeczowe. Tym razem  Stowarzyszenie EKOklub reprezentowane ponownie przez panią Halinę Kaźmierczak otrzymywało  nagrodę z rąk pani Hanny Grunt, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu.

Jest to  ogromna satysfakcja oraz radość, że w konkursie o ogólnopolskim zasięgu,  działalność   niewielkiej organizacji jaką jest EKOklub została zauważona i tak wysoko oceniona. W tym miejscu należy podkreślić, iż prezentowane w Konkursie działania proekologiczne były w znacznym zakresie wspierane przez Samorząd Gminy Sieroszewice, oraz realizowane przy współpracy z lokalnym środowiskiem, w tym placówkami oświatowymi w Gminie Sieroszewice, a szczególnie ze Szkołą Podstawową w Wielowsi.

Pozyskane środki stanowią zachętę do dalszej aktywnej działalności i pomogą w realizacji licznych przyszłorocznych działań Stowarzyszenia EKOklub.

Relację przygotowała Halina Kaźmierczak, prezes EKOklubu.